Pavlusa

Jak vybrat plastovou jímku

Moderní doba volá po šetrnějším hospodaření s vodou. Nejen za účelem zlepšení životního prostředí, ale také z finančního hlediska. Sladká voda v poměru se slanou zahrnuje pouze několik málo procent světového objemu. Z těchto pár procent je pak většina sladké vody součástí ledovců a horských pokrývek. Pro obyčejné uživatele pak tedy nezbývá příliš mnoho vody. Mělo by se s ní tedy z oprávněných důvodů šetřit co nejvíce. S ohledem na vzrůstající ceny za vodné a stočné je to pak téměř nezbytné.

Aby nebyl výběr plastové jímky tolik jednoduchý, je možné si pro každou příležitost zvolit několik druhů, které mají odlišné vlastnosti. Díky tomu si ovšem můžete vybrat jímku doslova na míru. Pokud vás trápí problém se spodními vodami, nebo máte jiné požadavky pro atypické jímky, jistě vás tento výběr potěší. Pokud vám ovšem na typu ani tvaru jímky nezáleží, zůstaňte raději u klasických typů jímek, které se liší pouze objemem. Při volbě objemu zvažte počet obyvatel a spotřebu vody v domácnosti, abyste se vyhnuly častému vyvážení, které je finančně náročné.

Jímka, která bude pro vás ta pravá, musí obsahovat několik základních vlastností, mezi které patří kvalitní materiál, odolnost, životnost a schopnost odolávat spodním vodám a vrtochům počasí. Moderní plastové jímky mají ovšem tu výhodu, že se na rozdíl od svých předchůdců nemusí dávat do betonových otvorů a spokojí se se zahrnutou zeminou. I přes tuto jednoduchou povinnost vás mohou kvalitní plastové jímky snadno přežít.

by admin | tags : | 0